Spletne dražbe v Sloveniji so še v povojih, čeprav v tujini prodaja na spletnih dražbah skokovito raste smo v Sloveniji z spletnimi dražbami relativno skromni. V tujini je namreč dražba prisotna skozi stoletja medtem ko spletne dražbe v Sloveniji šele dobivajo primat.
Spletne dražbe namreč tudi v Sloveniji z našo stranjo z spletnimi dražbami dobivajo nekaj česar prej v naši deželi še ni bilo. In to je: sodelovanje na spletnih dražbah. Stran kjer lahko prodaš na spletni dražbi svoj izdelek je nekaj novega pri nas. Do sedaj si lahko namreč izdelek samo prodal ali kupil, na
spletnih dražbah pa izdelek lahko ponudiš z nizko ceno in opazuješ kako se odzivajo ponudniki. Ravno zato pravijo, da izdelek ponujen na spletni dražbi odraža nekakšno realno vrednost koliko so kupci dejansko pripravljeni ponuditi za izdelek.
Televizijske oddaje z dražbami so v Sloveniji prikazale kako dražbe delujejo. Čeprav so oddaje
prirejene na srečo ali pa na žalost spletne dražbe niso. Tisti kupci, ki pričakujejo, da bodo na spletnih
dražbah dobili zastonj se hudičevo motijo. Prav tako prodajalci na spletni dražbi mislijo, da je njihov izdelek vreden bogastvo, ko pa ga ponudijo na spletni dražbi pa je ponujena cena komaj primerljiva z prodajalčevo.
Prodati blago na spletni dražbi je odvisno od kar nekaj faktorjev. Prvi so seveda kupci na spletni dražbi. Če je klientela kupcev na spletni dražbi tistih nekaj dni ko izdelek oddate na spletno dražbo osredotočena bolj na avtomobile, se bo v tistem časovnem obdobju nepremičnina na spletni dražbi bolj slabo prodala. Če pa je klientela kupca na spletni dražbi prava, pa zna nepremičnina ponujena na
spletni dražbi poleteti v nebo in nemalokrat se zgodi, da na spletni dražbi ponujena cena za prodajo nepremičnine ob tekmovanju kupcev preseže vrednost, ki jo je prodajalec želel.
Spletna dražba včasih preseneti tudi s prodajo za nižje vsote, ker nemalokrat se zgodi, da se prodajalec na spletni dražbi želi samo znebiti ponujenega blaga zato cena na dražbi ni pogoj za prodajo, ampak je kupec na spletni dražbi zadovoljen z vsako ceno samo, da izdelek na spletni dražbi proda.
Spletna dražba je za marsikoga zelo dobrodošla, kajti sodeluješ na spletni dražbi kar z svojega naslonjača ter kupuješ in prodajaš na spletnih dražbah. Spletna dražba lahko privabi veliko število kupcev, prav tako je isti trenutek poteka več spletnih dražb, kajti časovno obdobje spletne dražbe določi prodajalec zato se kaj lahko zgodi, da ena spletna dražba sledi drugi spletni dražbi.
Tako kot v tujini tako v Sloveniji prodaja na spletnih dražbah prevzema primat nad prodajo na klasičnih dražbah. Spletna dražba je za večino ljudi, ki si iz naslanjača ogledujejo izdelke ponujene na spletni dražbi dobrodošel način, doživetje na klasični dražbi v živo pa je dogodek, ki ga spletna dražba
pričara le za vzorec v primerjavi z dražbo v živo. Jamie Jamieson, predsednik 403 Auction Inc je dejal:
Dražbe v živo so povsem druga izkušnja kot spletne dražbe. Dražba v živo je družaben dogodek, ki ga spletna dražba ne more pričarati. Prav tako spletna dražba ne ponuja vznemirjenja, ko tekmeca gledaš v oči in ponudiš višjo vsoto kot on. Spletna dražba prav tako ne more ponuditi piva in klobase po zaključeni dražbi, ravno tako na spletni dražbi ne moreš otipati predmeta, zato bodo tudi klasične dražbe ostale še nekaj časa z nami, pa čeprav prodaja na spletni dražbi strmo narašča.